Instrukcje / Okleina meblowa

Instrukcja aplikacji oklein meblowych

Odnowienie mebla poprzez nałożenie dekoracyjnej okleiny meblowej (naklejki na meble) to zadanie dla każdego – nie potrzebujesz do tego fachowców.

Każda okleina deKEA drukowana jest przez nas w trzech wariantach:

 • na folii białej, nieprzeźroczystej  w bardzo wysokiej, fotograficznej rozdzielczości
 • na folii przeźroczystej –  rozwiązanie szczególnie polecane do mebli kolorowych, gdzie ważne jest, aby została zachowana linia kolorystyczna mebla). W przypadku zastosowania folii przezroczystych należy pamiętać, że wybrana grafika w miejscach białych będzie pozbawiona koloru – będzie to miejsce, w którym pojawi się kolor Państwa mebla.
 • na życzenie Klienta okleinę możemy wzmocnić poprzez laminat (do wybory matowy lub błyszczący)
 • drukujemy technologią lateksową wyłącznie oryginalnymi tuszami, dzięki czemu okleiny są trwałe i odporne na ścieranie.

Montaż krok po kroku

PRZYGOTUJ SOBIE:

 • dobry humor;
 • Kogoś do pomocy (w przypadku oklein o dużych rozmiarach)

PRZED APLIKACJĄ

 • Okleina meblowa dostarczana jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij delikatnie okleinę z tuby.
 • Koniecznie sprawdź czy wymiary poszczególnych elementów okleiny zgadzają się z przesłanym przez Ciebie zamówieniem.
 • Sprawdź czy wzór na okleinie jest zgodny z przesłanym do Ciebie na adres e-mail podglądem projektu lub gotowym wzorem wybranym w sklepie www.dekea.pl
 • Jeśli okleina przeznaczona jest na nowe meble, naklej ją jeszcze przed złożeniem mebla.

OCZYŚĆ POWIERZCHNIĘ MEBLA

Upewnij się, że powierzchnia, na którą przeznaczona jest naklejka jest czysta, sucha i bez śladów tłuszczu.Dla bezpieczeństwa dokładnie przetrzyj powierzchnię odpowiednim środkiem czyszczącym (np. płynem do mycia naczyń) celem usunięcia ewentualnych zabrudzeń, tłustych miejsc niewidocznych dla ludzkiego oka.

UWAGA: Nie wolno stosować oklein na powierzchnie malowane i lakierowane oraz mocno zużyte meble (powierzchnia mebla, na którą przeznaczona jest naklejka musi być idealnie płaska).

Okleina meblowa dostarczana jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij delikatnie okleinę z tuby. Rozłóż fragmenty okleiny we właściwej kolejności. Jeśli będą one naklejane na nowe meble, naklej je jeszcze przed złożeniem mebla.

PRZYGOTUJ POWIERZCHNIĘ

Spryskaj dokładnie powierzchnię mebla niewielką ilością wody. Tak przygotowana powierzchnia znacznie ułatwi prawidłowe naklejenie wydruku.

 

NAKLEJANIE

 1. Odklej niewielką część okleiny od papieru zabezpieczającego i nałóż na powierzchnię mebla.
 2. Naklejanie rozpoczynaj zawsze od lewej krawędzi mebla.
 3. Podkład odklejaj wolno, równocześnie umiarkowanie przyciskając okleinę do mebla (w ten sposób usuniesz nadmiar wody spod jej powierzchni) Polecamy do tego jakikolwiek kawałek plastiku – wystarczy zwykła linijka obwinięta skrawkiem materiału (jeżeli zamówiłeś rakle – użyj ją)
 4. Plastikowy element prowadź poziomymi pasami. Używając przy tym odpowiedniej siły, systematycznie przesuwaj się w dół. Dzięki temu pod wzór nie zostaną wtłoczone bąbelki powietrza.
 5. Gdy przykleisz ok. 10 cm, odklej kolejny fragment okleiny od podkładu.
 6. Czynność powtarzaj aż do przyklejenia całości.

Firma deKEA gwarantuje właściwą jakość produktu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego zastosowania. Informacje i zalecenia podane w niniejszej instrukcji są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, ale należy je zweryfikować w konkretnych zastosowaniach

UWAGA PROMOCJA! Prześlij nam zdjęcie z Twoją dekoracją a my podarujemy Ci kupon rabatowy – 10 % upustu na kolejną realizację. Kupon rabatowy można wykorzystać do końca 2015 roku, można go również podarować rodzinie lub znajomym!

 

Dodaj komentarz