Fototapety / Instrukcje / Rodzaje Fototapet

Tapetowanie nigdy nie było tak proste – sprawdź

Nie lubisz kleju, nie masz stołu gdzie można docinać tapetę? Firma deKEA ma dla Ciebie rozwiązanie – najwyższej jakości tapeta którą aktywujesz wodą. My dostarczymy do Ciebie wspólnie zaprojektowaną tapetę, idealnie dociętą to rozmiarów Twojej ściany – Tobie nie pozostaje nic jak tylko dobrze się bawić przy tapetowaniu i wspólnie z domownikami cieszyć się z efektów „pracy”:)

Sam obejrzyj jakie to proste…

Filmik instruktażowy – montaż tapety HP PVC-free


Żródło: http://www.youtube.com/watch?v=-xCBqQUAWxw

 

Dla tych, którzy lubią czytać – INSTRUKCJA APLIKACJI TAPETY AKTYWOWANEJ WODĄ 

Posiadamy CERTYFIKATY potwierdzające bezpieczeństwo naszych tapet ściennych dla zdrowia! Zastosowany w wydrukach lateks syntetyczny jest bezwonny, nietoksyczny, nie powoduje reakcji alergicznych. Tapety mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach użyteczności publicznej, a przede wszystkim możemy się nimi cieszyć w naszych domach.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Prawidłowe przygotowanie podłoża przed montażem tapety jest najważniejszą czynnością oraz warunkiem koniecznym dla uzyskania dobrego efektu końcowego, dlatego też należy tę czynność wykonywać niezwykle starannie.

Przygotowana powierzchnia musi być czysta, sucha, o niskiej chłonności, gładka oraz wolna od kurzu i pozostałości po pigmentach, które mogłyby wsiąkać w tapetę.

 • Starą tapetę należy usunąć.
 • Warstwy starej farby, które utrudniają wnikanie kleju w podłoże należy zeskrobać.
 • Wszelkie ubytki, rysy i nierówności należy uzupełnić, a następnie przetrzeć papierem ściernym, po czym umyć wodą z preparatem odtłuszczającym (np. z amoniakiem).
 • Nie wolno kleić tapet na wilgotnych powierzchniach. Należy poczekać, aż ściany będą całkowicie suche. Nie zastosowanie się do tych zaleceń powoduje ryzyko zmniejszenia przyczepności kleju oraz powstawania pleśni.

 

MONTAŻ TAPETY -Do położenia tapety HP nie jest potrzebny żaden dodatkowy klej

 • Po otrzymaniu tapety należy ją rozwinąć częścią zadrukowaną do góry na czystej, suchej powierzchni. W przypadku tapety składanej z kilku segmentów rozwijamy wszystkie jej części i sprawdzamy, czy tapeta jest kompletna i nie posiada żadnych wad fabrycznych. Po krótkich chwilach zachwytu należy zwinąć i zabezpieczyć tapetę 🙂
 • Dobrze jest przed montażem ponumerować bryty
 • Tapetowanie zacznij od rozplanowania ułożenia brytów na ścianie
 • Na ścianie warto wyznaczyć (najlepiej ołówkiem) linie krawędzi nałożenia tapety oraz miejsca łączenia się poszczególnych brytów (pasów, na które jest podzielona tapeta). Ważne jest, aby wyznaczyć linie bardzo dokładnie, gdyż to pozwoli na uniknięcie ewentualnych kłopotów z koniecznością przesuwania klejonych brytów.
 • Staraj się pierwszy bryt nakleić idealnie pionowo, gdyż kolejne bryty będą do niego doklejane
 • Zanurz luźno zwiniętą rolkę z tapetą w pojemniku z czystą, zimną wodą na 15 sekund w celu aktywowania kleju.
 • Wyjmij rolkę z pojemnika, rozwiń namoczony bryt i rozłóż go na dużym stole lub czystej podłodze obrazem w dół.
 • Złóż bryt w taki sposób, aby powierzchnie klejące połączyły się (wszystkie powierzchnie klejące muszą się stykać).
 • Po ok. 3 minutach rozłóż bryt i przyłóż go do ściany. Tapetę kładź zaczynając  od góry. Ważne jest, aby czynność tę wykonywały dwie osoby (każda osoba trzyma za dwa rogi tapety, dzięki czemu można bardzo dokładnie ułożyć bryt na ścianie).
 • Wyrównaj tapetę na ścianie. Dopóki klej nie wyschnie tapetę można ułożyć w odpowiednim miejscu bardzo łatwo.
 • Przy pomocy gumowego wałka lub gąbki wygładź tapetę. Wypchnij bąble powietrza, przesuwając je w kierunku brzegów tapety (nie wolno nakłuwać bąbli). Nie warto jednak walczyć ze wszystkimi pęcherzykami powietrza. W trakcie wyklejania trzeba usuwać tylko większe bąble, ponieważ malutkie w wyniku wysychania kleju i tapety znikną bez śladu po kilkunastu godzinach od wyklejania tapety. Trzeba natomiast unikać dużych fałd i załamań.
 • Dokładnie dopasuj wzór kolejnego brytu do naklejonego już brytu poprzednio.
 • UWAGA! Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk, co oznacza, że kolejne bryty przylegają do siebie dotykając się samymi krawędziami (nie należy naklejać jednego brytu na fragment drugiego, gdyż tapeta nie sklei się prawidłowo).
 • Krawędzie brytu mają tendencję do odklejania się, dlatego też starannie należy przyklejać krawędzie poszczególnych części/pasów tapety (najlepiej przy użyciu twardego wałeczka, który pozwala na mocne dociśnięcie przy samych krawędziach).
 • Nadmiar kleju, który wysunął się spod brytu można zmyć lekko wilgotną i czystą szmatką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety.

UWAGA! Pomimo tego, że tapeta wykonana jest z bardzo wysokiej jakości materiału, nie można trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu i używać chemicznych środków czystości.

Przy naszej technologii druku pojawia się czasami (przy dużych nasyceniach ciemnych kolorów) naddatek tuszu na powierzchni. Wygląda to tak, że przy nakładaniu, po przejechaniu mokrą gąbką po tapecie, może pojawić się na niej tusz. Nie należy panikować;) Wydruk się nie rozmaże, ani nie zetrze. Po wytarciu tego naddatku, nic więcej już z materiału nie schodzi, pozostaje to bez wpływu na wydruk.

Pozostaw tapetę do wyschnięcia 1-3 godzin i ciesz się Swoim na nowo zmienionym wnętrzem 🙂

 A MY CZEKAMY NA ZDJĘCIA EFEKTU! J

 

INSTRUKCJA ZMYWANIA

Tapeta zadrukowana tuszami lateksowymi może być zmywana za pomocą miękkiej gąbki lub szmatki oraz wody z łagodnym detergentem (np. płynem do zmywania naczyń). Użycie stężonego i/lub bardziej agresywnego detergentu wymaga każdorazowo przeprowadzenia próby przez użytkownika na mało widocznym fragmencie lub odciętej resztce tapety. Przy pierwszym zmyciu wilgotna gąbką lub szmatką można zauważyć ślady tuszu. Przy kolejnym zmywaniu takie ślady nie powinny się pojawiać. Jeżeli zostaną zauważone oznacza to, ze zastosowano niewłaściwy, wchodzący w reakcje, zbyt agresywny lub za mocno stężony detergent.

 

USUWANIE TAPETY

Aby usunąć tapetę ze ściany należy ją dobrze zmoczyć przy pomocy gąbki lub spryskiwacza, zaczynając od górnego brzegu. Narzędzia do zdrapywania nie są normalnie wymagane. Tapeta ma mocną strukturę i odchodzi ze ściany w całości.  Odczekaj ok. 5 minut, tak aby tapeta nasiąkła woda i ściągnij materiał ze ściany. Na ścianie mogą widnieć pozostałości kleju –należy je usunąć za pomocą wilg

Dodaj komentarz