Realizacje / Trendy

Cieszcie się wydrukami – dbajcie o swoje zdrowie

Poszukujecie fajnej fototapety? obrazu na ścianę? okleiny na meble? Interesuje Was tylko cena? …a może czas pomyśleć również o swoim zdrowiu? To inwestycja na lata. W Internecie pojawiło się dużo firm oferujących wydruki w formie tapet, naklejek czy obrazów.  Wystarczy wejść na stronę, wybrać interesującą  grafikę i zamówić.
Wybierając określoną firmę ograniczamy się do porównania ceny, rzadziej interesuje nas ekologia. Ekologia, która ma ogromny wpływ na nasze i naszych bliskich zdrowie.

Wybierając niską cenę – nie zdajemy sobie sprawy z długofalowych skutków swojego wyboru.

Co kryje się za niską ceną?

Wydruki solwentowe,  charakteryzują się niskimi kosztami produkcji – a to przekłada się na oferowanie niskich cen. Za niską ceną płacimy wysokie koszty – solwent jest  niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia.    Tradycyjny solwent ma w swoim składzie farby rozpuszczalnikowe produkowane na bazie cykloheksanolu- a jest to bardzo toksyczny składnik fatalnie wpływający na nasze zdrowie.  Solwent działa drażniąco na drogi oddechowe i powoduje podrażnienie oczu i zapalenie gałki ocznej. Charakterystyczne objawy, jakie mogą występować u osób mających styczność z atramentami solwentowymi to bóle i zawroty głowy, nudności i uczucie senności. Istnieje również bardzo duże ryzyko zatruć solwentem i przewlekłe ich następstwo.  Nawet małe stężenie solwentu w powietrzu może powodować wysuszanie lub pękanie skóry i wchłanianie przez nią trujących substancji.

W ostatnim czasie zaszły dość duże zmiany związane z nową polityką promowania rozwiązań ekologicznych. Mają one na celu zminimalizowanie negatywnego oddziaływania produktów na środowisko, zdrowie a także zasoby naturalne. Wprowadzenie ograniczeń stało się koniecznością. Co zrobili producenci solwentu?

Wprowadzili na rynek tzw. ECOSOLWENT- ecosolwent z niższą zawartością rozpuszczalnika. Wprowadziło to i nadal wprowadza  w błąd przeciętnego odbiorcę dla którego rozszerzenie ECO stało się wyznacznikiem ekologicznych, bezpiecznych wydruków. Nic bardziej mylnego – ponieważ niebezpieczny skład chemiczny solwentu nie uległ zasadniczej zmianie.

Co więcej prowadzenie tuszy o niższej zawartości cykloheksanolu czy wręcz w niektórych przypadkach zastąpienie innym składnikiem pozbawiło twardy solwent najważniejszych jego „walorów”. Tusz o niższej zawartości rozpuszczalnika jest podatny na zarysowania, jest nietrwały. Sami mieliśmy okazje się o tym przekonać kupując na próbę duży format fototapety w firmie, która oferuje tanie fototapety. Przy naklejaniu i kontakcie z klejem nie dość, ze powstawały smugi to jeszcze schodziła farba – a w pomieszczeniu rozchodził się ciężki, metaliczny zapach.  Tapeta oczywiście wylądowała w śmieciach. Trudno ją było nawet zutylizować bo szkodliwy solwent nie nadaje się do dalszej obróbki…reklamacja u producenta bezskuteczna.

tapeta solwentowa czyli czego nie kupowac

Tapeta eco-solwentowa – czyli czego nie należy kupować. Tak wyglądała po nałożeniu na ścianę – widoczne ubytki wydruku.

 

 

wydruki ekologiczne deKEA

wydruki ekologiczne deKEA

Firma deKEA od początku swojej działalności postawiła na bezpieczeństwo naszych Klientów.  Oferowane przez nas wydruki zawsze posiadały certyfikaty bezpieczeństwa, które gwarantowały nie tylko wysoką jakość naszych produktów ale również – a może przede wszystkim neutralny wpływ na zdrowie.  Często przegrywaliśmy oferując droższe wydruki…Klienci zaślepieni ceną kupowali kota w worku – albo raczej puszkę pandory u innych producentów. Cieszyło nas i nadal cieszy kiedy Ci sami Klienci wracają do nas po przetestowaniu szkodliwych wydruków. Niestety podejrzewamy, ze nie każdego jest stać na to, aby ponownie zamówić – tym razem wysoką jakość wydruku.

Nasze prace drukowane są w technice lateksowej na specjalnych dedykowanych mediach.  Nośniki te posiadają liczne certyfikaty bezpieczeństwa, ekologiczne min. Certyfikat Greenguard, który jest międzynarodowym certyfikatem honorowanym i wręcz wymaganym w pomieszczeniach gdzie znajdują się dzieci (przedszkola, żłobki, szpitale itd)

Obok zalet związanych z ochroną naszego zdrowia wydruk ten zapewnia znakomitą jakość – wysoką rozdzielczość i wierność kolorystyczną, odporność na ścieranie i blaknięcie.
Tusz lateksowy przygotowany jest na bazie wody, a nie organicznych, szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników jak solwent – to sprawia, że jest w 100% degradowany i bezpieczny dla naszego zdrowia.

Ze względu na swoje ekologiczne właściwości jest najbardziej wskazany do wykorzystania w biurach, przedszkolach, restauracjach, hotelach, szpitalach, budynkach użyteczności publicznej, jak również w naszych domach – szczególnie w pokojach dzieci.

Bezpieczne drukowanie deKEA
     

Kiedy będzie myśleć o zamówieniu fajnej fototapety, naklejki na meble, obrazu na ścianę – pamiętajcie o zdrowiu swoim i swoich bliskich!

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa dla zdrowie i środowiska

Międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska w posiadaniu których jest firma deKEA Polska

Certyfikat GREENGUARD
Certyfikaty bezpieczeństwa
Tusze Lateksowe HP są zgodne ze standardami Nordic Ecolabel (Nordic Swan)

Dodaj komentarz