Fototapety / Grafiki Dekea / Inspiracje / Realizacje / Tapety ścienne / Trendy

Obraz na ścianie – nowoczesne tapety

Fototapety ze zdjęciami przezywają renesans – jednak ostatnim krzykiem mody są tapety imitujące piękne obrazy. Obrazy gdzie króluje impresjonizm zawsze fascynowały odbiorców sztuki.

Impresjonizm to nurt w sztuce europejskiej, a później także amerykańskiej, który został zapoczątkowany przez grupę paryskich artystów studiujących w Atelier Gleyère oraz w Académie Suisse w drugiej połowie XIX wieku. Impresjonizm nie zgłębia żadnych metafizycznych problemów, nie próbuje nawet przeniknąć poza kolorową powierzchnię codzienności, przeciwnie, skupia się na powierzchowności, ulotności chwili, nastroju, oświetleniu, bawi się emocjami. Wielki wpływ na impresjonistyczne dzieła miało wynalezienie i upowszechnienie się fotografii. Zauważono bowiem, że często przypadkowa, pozornie niechlujna struktura kadrów oraz prześwietlenia występujące w fotografii amatorskiej oddają lepiej nastrój chwili niż wystudiowane reguły kompozycji i kolorystyki tradycyjnych obrazów. Wzorując się na zdjęciach zaczęli oni w podobny sposób komponować swoje obrazy: ich kompozycje były otwarte, często stwarzały wrażenie przypadkowych wycinków całości (np. postaci, czy drzewa ucięte w połowie).
Poniżej prezentujemy kilka inspiracji, które pozwolą Wam przekonać jak obraz wielkich formatów potrafi odmienić wnętrze. Do oglądania innych obrazów zapraszamy na strony www.dekea.pl – tutaj: KOLEKCJA TAPET W KLIMACIE IMPRESJONIZMU

Fototapety, tapety impresjonizm

Kobiety zawsze były i są nadal inspiracjami dla twórców sztuki. Fototapeta „Kobieta i książka”

Fototapeta deKEA - obraz na ścianie

Marynistyka w wielkim formacie – niepowtarzalny klimat w jadalni. Fototapeta „Żaglówka na rozgniewanym morzu”

Fototapety deKEA - malowane obrazy

Czerwień to kolor miłości – jak najbardziej wskazany do sypialni. Fototapeta „Czerwone liście”

Fototapeta deKEA - urokliwa uliczka

Urokliwe uliczki to niepowtarzalny klimat, zieleń połączona z pomarańczem to ciepłe barwy – idealne do komfortowego salonu. Fototapeta „Spacery po zmroku”

Fototapeta deKEA GRAFFITI

..mhmm at utaj coś z innej bajki:) współczesne motywy inspirowane graffiti – tez rodzaj obrazu:) Fototapeta „Graffiti Style”

 

Dodaj komentarz